BLOG

Ankara Kına Gecesi Organizasyonu

Yıllarımızın geleneği ve eğlencesi kına geceleri. O bir vazgeçilmez. Acı tatlı kimi yer de ağladığımız kimi yer de güldüğümüz kına gecelerimiz. Ağlama merasimi sonrası oynanan tatlı, sevimli gecelerimiz. Ankara kına gecesi  ülkemizin bir çok yerin de olduğu gibi  Ankara’da da kutlanan evlilik sürecin de düğünden çok kısa bir süre önce gerçekleştirilen kına gecesi eğlenceleri kültürümüzün bir vazgeçilmezi, en köklü geleneklerinden biri olma yolun da gitmektedir.  Ankara kına gecesi organizasyonu   aceleye gelmemesi gereken ve  düğün telaşına kapılıp bir çok işin arasın da hatasız ve güzel geçirilmesi gereken bir günü canınızı hiçbir şey sıkmadan yapılması gereken bir eğlencedir. Hepimiz biliyoruz ki evlenmeden önce ki süreç bütçe açısından da yani maddi manevi çifti ve ailesini en çok yoran süreçtir. Her şeyi  düşünmek size kalıyor ve en çok eğlenerek yorulmanız gereken süreçte ve geceleriniz de bir şeylerin doğru olması için uğraşarak, eksiklikleri tamamlamaya çalışarak ve çoğu zaman bir şeyleri unutup en eğlenceli gününüz de canınız sıkılarak geçiriyorsunuz.

Fakat siz de istemez misiniz ki artık birileri sizin yerinize düşünsün? Tabi ki istersiniz neden olmasın. İşte aradığınız o kişiler biziz. Artık sizin yerinize biz devreye giriyoruz ve biraz oturup dinlenmeniz ve işleri işin uzmanlarına teslim etmiş olmanın keyfini yaşamaya sizleri davet ediyoruz.  Kına gecesi organizasyonlarının  işi uzun nasıl mı hallolacak  bu kadar iş? Ah hep bu kadar düşünmek yoruyor sizleri. Alınacaklar listesi ve günler süren koşuşturmacalar, Bütçenize uygun mekan ve tek tek yapılan araştırılan, gezilen ve kaybedilen zamanlar.  İkramlar, yemek şirketleri. Kınalar, süslemeler, bindallı seçimi daha şimdiden listenin başındayız. En değerli şey zamanımızken, özellikle de bu süreçte,  nasıl bu kadar zaman ayırabileceksiniz ve her şeyi düşünmek zor olmayacak mı? Ankara kına gecesi organizasyonu  yapılırken bu kadar zamanınızdan çalmayacağız  ve sizleri bu kadar yorulma zahmetinden kurtarıp zevkinize, seçimlerinize, isteğinize ve tercihinize en uygun en eğlenceli ve sizleri en mutlu edebileceğimiz  geceyi geçirmenizi sağlamayı çalışacağız.

Kına gecesi organizasyonu öncesin de Ankara kına geceniz de buluşana dek yapacağımız ve istediğiniz her şey için öncelikle bir görüşme ayarlayacağız. Kına gecesi sürecinden belirli bir zaman önce yapılan bu görüşmemizde renk seçiminizden, nasıl bir mekan tercih ettiğinize, müzik zevkinizden, istenilen hizmet seçeneklerine tüm ayrıntıları öğrenip istediğiniz eğlenceli ve hizmet kalitesi yüksek gecenizi sizler için en doğru şekilde organize edeceğiz.

Kına gecesi evlilik arifesin de olan tüm çiftlerin geçtiği bir yoldur. Ve bu yol da dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır ki ufak yanlışlar, eğlenceli geçmesini umduğunuz gecenizin mahvolmasına neden olabilir. Bu detaylarda bazı aşağıdaki başlıklar da sıralanmıştır.

Mekan Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kına gecesi organizasyonun da mekan seçmek demek sizin kültürünüz demek, gelenekleriniz adetleriniz demektir. Çünkü nasıl bir kına gecesi  düzenlemek isterseniz ona göre bir mekan seçimin de bulunmanız demektedir. Her yöreye göre değişen bu gelenekler de çok fazla ortam, mekan ve çeşit imkanı sunar önümüze bu şekilde. Zira çok fazla kültür birleşimi ile çok fazla farklı gelenek sunulan ülkemiz de bu durum da baya söz konusudur. Kapalı salonlarda, açık mekanlara yeri geldiğiniz de kendi evinizden, yaylalara her şekilde farklı mekan ve farklı kültürlerin getirdiği bu duruma hazırlıklı ve doğru mekan seçimi ve diğer ayrıntılarıyla uyumuna da hazırlıklıyız.

Süsleme de Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ankara kına eğlencesi  demek hiçbir ayrıntıyı atlamadan en iyi hizmet demektir. Mekan seçiminden sonra o mekanı süslemek ise emin olun onun kadar önemlidir. Zira doğru renk uyumu doğru çiçekler doğru kumaşlar doğru balon, süsleme tarzı ürünler ile uyumu sağlanılamamış mekan tamamı ile bir fiyaskodur. Kına gecesi organizasyonu yapılmak isteniyorsa işi doğru ellere teslim edip sonundaki kaliteli ortamın eğlencesinin tadını çıkarmak en doğrusudur. Süslemelerde ki en önemli diğer unsurlardan biri de konsepttir. Özellikle şu an da moda olan bu durum Osmanlı konsepti tarzın da şekillenmektedir. Bu konu da bir örnek vermek  gerekirse mekan kapalı alan olduğun da perdeler açık olduğunda da perde ve süsleme tarzı renkleri mor seçmek, gelin ve damadın oturduğu sandalyeleri daha gösterişli, avangart tarz da seçmek konsept için en uyun olması gerekendir.

İkramlar ve Armağanlar

İkramlar ve armağanlar Ankara kına eğlencesi  olarak dikkat unsurlarından biri olarak seçilir. Eğer yemekli olunacak ise açık büfe atıştırmalıklar yanı sıra olmazsa olmaz kuruyemişler, kurabiye tatlılar, Osmanlı şerbeti ve yahut değişik şerbet çeşitleri gece içerisin de bulunması gerekmektedir. Kına merasiminden sonra hediye olarak dağıtılacak kınanın yanı sıra da minik el aynaları veya küçük o geceden sevdiklerinize hatıra kalacak olan hediyeler vermek doğru bir seçim olmaktadır.

İşte en eğlenceli ve en güzel kısımlardan biri olan  bekarlığa veda partileri. Eskiden kına gecesi olan bu etkinlik moda ve birazda kültür ithal etmek gibi olan bir durumun sonucunda ortaya çıkmış bir etkinliktir. Bekarlığa veda organizasyonları erkekler ve kadınların ayrı şekilde kutladığı bir nevi evlilikten önce arkadaşlarla birlikte toplanıp eğlenilen son bekar gece edası taşıyan durumdur.  Ankara bekarlığa veda  partilerinin olmazsa olmazları ve nasıl yapılması gerektiği ise aşağıda sıralanmıştır.

Davetiyeler

En az bir düğün davetiyesi niteliği taşır bu davetiyeler, özenli, eğlenceli ve gizlidir. En yakın arkadaşlarla genelde kutlanmayı seçilen bu partiler 15-20 kişi aralığında bir topluluk seçilmesi genel de olağan bir durumdur. Davetiyeler verilir ve diğer hazırlıklar başlar.

 Müzik

Mezdekeden, halaya, oryantelden, remiz şarkılara bir eğlence bir kopma gecesidir bu gece sizin istediğiniz her şekilde ve istediğiniz tarza uygun bir biçim de hazırlanır nasıl bir mekan da kutlayacağına göre şekillenen müzik seçimi tercihinize sunulur.

Mekan

Kimi zaman ev kimi zaman bir gece klubü kimi  zaman sizin isteğinize kalmış bir mekan. Mekan seçimi planladığınız bekarlığa veda partinsin tarzını ve yapı taşını oluşturan en önemli noktadır.

Atıştırmalıklar

Geceyi anlatan kurabiyeler, atıştırmalıklar veya pastalar. Genel de her iki tarafa göre değişiklik gösteren diğer durumlar gibi bunlar da içecek ve içki tercihi ile değişiklik gösterir.

Hediyeler

O geceyi hatırlatan ojeler, aynalar veya şekerler yahut anı defterleri veya küçük farklı armağanlar bekarlığa veda organizasyonunuzda  bulunması gerekmektedir. Gelen konuklara küçük el pankartları, kadınlarda genellikle taçlar ve tişörtler tercih edilip renkli bir parti organizasyonu yapılmaktadır.

Ankara bekarlığa veda organizasyonları düzenlenmektedir. Bekarlığa veda  partisi demek eğlenmek, düğün öncesi o tatlı telaşı ve stresin hepsini bu gecede eğlenerek atmak demektir. Bunun içindir ki en çok eğlenip stres atmak istediğiniz gece için tüm organizasyonu yüklenmek ve stresli bir aşama geçirip her şeyin hatasız ve kusursuzluğuna odaklanmaya çalışmak daha çok stres ve problem yaratır. Bunun yerine tercih olarak bekarlığa veda  partinizde organizasyon şirketini seçmek en doğru yapılabilecek şey olur.

Kına gecesi organizasyonları  günümüzde rengini kırmızılardan morlara, mavilere bilindik kına gecelerimiz ise Hint kınalarına danslarına, Fas kültürünün tahtlarına geçiş yapılmıştır. Günümüz de bu kadar çeşitlilik gösteren ve sosyal medyanın sayfalarına düşen çeşit çeşit videolar ile modanın hızlı değişimi ve farkı insanların zevk ve tercihlerine de yansımaktadır. Gelgelelim ki bu durum bizi farklı isteklere ve çeşitlere ve bu taleplerimizi karşılayabilecek organizasyon şirketlerine itmektedir. Organizasyon şirketlerinden bu talebi de karşılayabilmek için bizler sizler için en doğru ve kaliteli zaman geçirip eğlenebileceğiniz Ankara kına gecesi organizasyonlarınızı  karşılayabilmeye çalışmaktayız. Bu durumda da hepinizin merak ettiğiniz püf noktaları yani kına gecesi organizasyonlarının  püf noktalarını sizlerle paylaşmaktayız. Kına gecelerinin vazgeçilmezlerinden birisi bindallıdır. Özellikle son dönemde gündeme gelen bindallılar ve geceye ayak uyduruş biçimi genelde belirteceğimiz şu şekilde olmaktadır. Genel de kına gecelerin de talep edilen giyiniş biçimi iki kıyafet şeklin de olmaktadır ikinci kıyafet de bilindiği üzere bindallıdır. Ve bindallı kiralama  daha çok talep edilen biçim olmaktadır. Gece için tercih edilen diğer elbisenin aksine bindallı  kiralamak satın alınmak yerine daha çok tercih edilen bir durumdur.

Kına gecesi organizasyonlarının püf noktalarından biri alınacak her şeyin mutlaka liste yapılması ve hiçbir şeyin atlanmaması ile başlar. En ufak bir detayın atlanması probleme neden olabileceğinden bu adıma önem verilmeli ve her ürün özenle seçilmelidir. Alınacaklar listesinin en önemli parçası kaftandır. Gelin adayının giyeceği kaftan genellikle kırmızı olsa da farklı renkleri de mevcuttur. Bu noktada gelinin istekleri göz önüne alınmalı ve doğru model seçilmelidir. Fakat alınacaklar bununla sınırlı değildir. Kına, kuruyemiş, kına tacı, el gülü, hediyelik kına ve daha birçok ürün tek tek seçilmeli ve satın alınmalıdır. Kına geceleri için her ürünün ayrı bir önemi bulunmaktadır.

Ankara kına gecesi organizasyonun da mekan seçimini iyi araştırmalı ve doğru yapmalı, orkestra ve müzik ayarlanmalı, davetiyeler belirlenmeli ve geri kalan tüm detaylar tamamlandıktan sonra organizasyon tamamlanmaktadır. Geriye sadece kına gecenizin tadını çıkarmak kalır.

Ankara Bekarlığa Veda Organizasyonu

         Ankara Bekarlığa veda organizasyonu  son yılların gözde eğlence gecesi olarak kayıtlara geçmektedir. Bekarlığa veda partileri öncelerin de kız  kına gecesi yapan gelin ve davetlilerinin  yanı sıra erkek ve arkadaşlarının kutladığı partiydi. Son dönemler de değişen bu moda ve eğlence sektörü artık sadece erkeklere hizmet vermemekle beraber artık kadınların da bekarlığa veda organizasyonları  düzenlemektedir.

Ankara bekarlığa veda organizasyonları evliliğin son adımı düğünden önce yapılan, düzenlenen ve eğlencenin dibine vuracağımız partinin en güzel zamanlarından biridir. Bekarlığa veda partileri bir çok organize isteyen, bir çok ayrıntıya ve yapılması gereken şeye sahip olan organizasyonu zor ve zahmetli bir iştir. Ama hepimizin de bildiği gibi sizlerin hazırlayacağı bir bekarlığa veda organizasyonu  var iken bizlerin sürekli yaptığı ve pratikleşmiş olan bu iş bizler için daha kolay daha organize ve sorunsuzdur. Sizlerin bu günde gecenin eğlencesini,  tadını çıkarabilmeniz ve tek yorgunluğunuzun  sınırsız dansınız olabilmesi için  işin en zor kısmını, organizasyonuna el koyuyoruz ve artık biraz dinlenin diyoruz.

Kına gecelerinde genellikle gelin adayı ağlatılırken, bekarlığa veda partileri eğlence üzerine kuruludur. Eğer siz de düğün öncesi modaya uymak ve evliliğinizi daha modern bir şekilde kutlamak istiyorsanız kına gecesi yerine bekarlığa veda partisi organize edebilirsiniz.  Bekarlığa veda partileri evlilikten önce ki zaman içerisin de kız kıza veya erkek erkeğe düzenlenerek sadece yakın arkadaşların çağırıldığı 15-20 kişilik arkadaş grubunun toplanması ile birlikte yapılan eğlencelerdir. Bizim ülkemiz de eski süreçler de çok fazla bilinen ya da tercih edilen bir şey olmasa da günümüz de çok fazla tercih edilen bir eğlence organizasyonudur. Kına gecesinin ağır masrafı ve aşırı davetlilerinin yanı sıra bekarlığa veda partileri kendi aranızda verdiğiniz, bekarlığınızın son gecesini eğlenceyle kutlayabileceğiniz ve bütçenizi daha çok düşündüğünüz bir organize çeşididir.

Bekarlığa veda partilerin de olmazsa olmazlar vardır. Bunlar hediyeler, içkiler, pastalar, mekan, davetliler gibi bir çok seçeneği getirir içerisin de. Bekarlığa veda partinizin tadını çıkarabilmek ve her şeyin kusursuz olabilmesi için organizasyon şirketlerini seçmek ve işi organizatörlere bırakmak bütçeniz açısında da canınıza tak eden yorgunluğunuz açısından da en doğru verilmiş olan karardır.

Ankara Da Kına Gecesi Düzenleyen Yerler

     Ankara kına gecesi organizasyonları  her şehrimiz de olduğu gibi en çok yapılan organizasyonlardan biridir. Ankara kına eğlencesi  evlilik evresin de olan çiftlerin düğün öncesin de ki zaman da düzenlemek istedikleri organizasyonlardan biridir.  Geçmişten günümüze bir gelenek ve gelinin baba evinden uğurlanma töreni, bir nevi veda eğlencesidir. Bekar hayattan evliliğe geçişin adımlarından biridir. Kına gecesi organizasyonu zor ve zahmetli bir iş olmakla beraber evlilik öncesi yapılan bir çok iş öncesinde zor ve organizasyon için uzun bir zaman dilimi ayrılması gereken bir iştir. Kına gecesi organizasyonunuzu daha kolay ve daha güzel, estetik düzenleyebilmek için, işi uzmanlarına bırakmak daha doğru bir seçimdir.

Ankara kına gecesi organizasyonların da işi uzmanına bırakmanın nedenlerinden bazıları; bütçeniz açısından sizin seçimlerinize göre daha iyi ayarlayıp organize edebilmek için, sizin için en doğru ve eğlenceli hizmeti verebilmek için, en eğlenceli ve önemli günlerinizden birin de arkanıza yaslanıp gönül rahatlığıyla işin uzmanı olan kişiler tarafından hizmetinizin sağlanıp eğlencenizin tadını çıkarabilmek için en doğru olan seçimdir. Ankara kına gecesi organizasyonlarınızı işin uzmanına bırakmak bu nedenlerden dolayı en doğru seçimdir.

Ankara kına eğlencesi organizasyonları düzenleneceği zaman,  mekan seçiminden, renklere, çiçekler, süslemeler, ışık, müzik, sahne, garsonlar, kaliteli hizmet, davetli organizesi, ikramlar, kına hazırlama süreci gibi bir çok ayrıntı ve düşünmeniz gereken nokta bulunmaktadır. Hem zamanınızdan hem de  ayrı ayrı yapılan bu işlemler de bütçenize daha yüksek bir şekil de yansıyacağından dolayı Ankara kına gecesi  organizasyonlarınızı bizlere teslim etmeniz kendi iyiliğinizi düşünmeniz açısından doğru olacak olan seçenektir. Son dönemler de yeniden daha çok tercih edilenler arasına giren kız kınası kavramı da aynı zaman da sizin tercihinize kalıp istediğiniz organizasyon şeklin de ayarlanabilmektedir. Geçmişte baba evin de yapılıp genel olarak erkeklerin katılmadığı bir eğlence biçimi şeklinde olan kına geceleri gün geçtikçe kadınların ve erkeklerin birlikte kutlayıp düğün salonların da kutlanılan bir gece haline dönüşmüştür. Erkek tarafının da dostlarıyla ve aile bireyleriyle eğlence düzenlediği bu gece günümüzden bugüne şekil değişikliğine uğramıştır. Bizler için önemli olan nokta sizin hangisini istediğiniz ve tercihinizi ne yönde kullandığınızdır.. Kına gecesi eğlenceleriniz sizin istekleriniz ve arzularınız doğrultusun da hazırlayıp, sizlere hak ettiğiniz hizmet ve kaliteyi sunabilmek için en doğru seçiminiz, tercihinizi bizlerden tarafa kullanmak olacaktır.

TOP